Rendement, een woord dat je vaak hoort. Alles moet renderen in onze op geld gebaseerde maatschappij. Anders doe je het niet goed, toch? Met de trend van rendement kwam ook het optimaliseren van processen, het maximaliseren van winst en de focus op efficiëntie. De Excel-ridder kwam aan de macht.
We hebben overal de rek opgezocht en verbruikt, de ruimtes gevuld en de laatste druppel uitgewrongen. En nu vragen we ons af waarom we niet meer kunnen bewegen. Waarom is verandering zo moeilijk? Hoe gaan we nu verder met innovatie? Wie durft er nou weer eens wat nieuws? Een simpele wetmatigheid: om te kunnen bewegen heb je ruimte nodig. Ruimte die je eerst moet creëren en dus de vrijheid om die ruimte in te nemen.
Vraag jezelf eens af wat jouw rendement op vrijheid kan zijn. Dat kan als persoon, organisatie of voor je business. Niet te lang, want dan moet je er een plannetje voor maken. 😉